Stratégia Paroli

Často sa jej hovorí aj  „opačný Martingale“, alebo „anti Martingale“. Systém Paroli je progresívny systém ako Martingale, len je to pozitívny progres skôr ako negatívny progres. To znamená, že stávky sa zvyšujú, keď vyhráte, nie keď stratíte. Jedna z plusových stránok stratégie Paroli pre hráčov rulety je, že je to rovnako jednoduché ako Martingale.

Prečo používať Paroli systém?

Paroli stratégia je ľahká, nezahŕňa žiadne zložité matematické výpočty, takže je vhodná pre každú úroveň hráčov, vrátane začiatočníkov. Skutočnosť, že sa jedná o zvyšovanie stávky po víťazstve znamená, že je tiež ideálna pre málorizikových hráčov, ktorí hľadajú konzistentné malé víťazstvo, bez toho aby ste museli staviť obrovské sumy.

Ako Paroli stratégia funguje

Základný koncept stratégie rulety Paroli je, že zakaždým, keď vyhráte, nedržíte svoje stávky alebo neznižujete váš ďalšie stávky, ale zdvojnásobíte svoju stávku v ďalšom kole. Zdvojnásobením stávky zakaždým, keď vyhráte, ťažíte z výhod, ktoré výhra má, a keď prehráte, znižujú sa vaše straty.

Zdvojnásobím stávku, keď vyhrám – ale čo sa stane, keď prehrám?

Pri stratégii Paroli, keď stratíte stávku, vaša ďalšia stávky by mali byť vždy rovnaká prvej stávke, ktorú ste dali na pri začatí hry v rulete. Zdvojnásobovať stávku by ste mali keď vyhráte, nikdy keď stratíte.

Ako môžem použiť stratégiu Paroli?

Stratégia Paroli je neuveriteľne ľahké hrať, a je ideálna pre hru ruleta. Číselný rad pre navyšovanie môže vyzerať napríklad takto:

1 → 2 → 4 → 8 → 16 → 32 → 64 → 128 → 256 → 512, a tak ďalej

Na rozdiel od hrania so systémom Martingale, byť úspešný pri hre s Paroli systémom, je potrebné nastaviť si niektoré parametre, predtým ako začnete. A je najdôležitejšie je, že sa musíte rozhodnúť, pri ktorom zýšení je pre vás dobré ukončiť a začať hru odznovu.

Nastavenie bodu ukončenia hry

Čím viac zvyšovaní urobíte za sebou v hre, tým viac budete vyhrávať – ale vysoký level navyšovania je aj veľké riziko. Systém Paroli je jedna zo stratégii, kde je dôležité držať sa svojho bodu ukončenia hry.

Prekračovanie vášho bodu vás môže v dlhodobom horizonte veľa stáť. Je tiež dôležité si uvedomiť, že vždy, keď stratíte pred dosiahnutím bodu, stratíte jeden celok. Čím vyššie je váš bod v číselnom rade, tým viac stojí stratiť výhru, a preto je dôležité, nastavovať svoj bod ukončenia nie príliš vysoko.

Z týchto dôvodov, veľa hráčov Paroli systému si stanovuje tento bod iba na asi tri víťazné stávky za sebou. Akonáhle hráči stratia, alebo vyhrajú tri stávky v rade, sekvencia sa ukončí a začínajú hrať s počiatočnou stávkou.

Poďme sa pozrieť na pár príkladov, ktoré ukazujú ako tri-v-rade-Paroli systém pracuje:

Príklad 1:

 • Stávka 1, a vyhráte
 • Stávka 2, a vyhráte
 • Stávka 4, a vyhráte
 • Stávka 1

Teraz ste vyhrali tri stávky v rade a začali ste sekvenciu Paroli odznovu a vašou ďalšou stávkou je 1.

Príklad 2:

 • Stávka 1 a vyhráte
 • Stávka 2 a stratíte
 • Stávka 1 a stratíte
 • Stávka 1 a vyhráte
 • Stávka 2 a vyhráte
 • Stávka 4 a vyhráte
 • Stávka 1

Tu vám systém Paroli pomohol minimalizovať vaše straty, zatiaľ čo víťazná séria vám zvýšila výhru. Ak ste vyhrali tri stávky v rade, je teda čas začať odznova, a vašou ďalšou stávkou je 1.