Stratégia Fibonacci

Fibonacci žil v Pise na konci XII – začiatkom XIII storočia. Fibonacci, použil číselný rad v matematike. On ho neobjavil, ale celý svet rozhodol, že by bolo fér hovoriť o stratégii po ňom, ako ju predstavil vo svojej knihe.
Tento systém je aplikovaný na ruletu, ale mohlo by to fungovať aj v logických hrách. Systém je založený na matematickom rade 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34 atď. Ide o podobné 1 – 1 – 2 (1 +1) – 3 (2 +1) – 5 (3 +2) a tak ďalej.

Ďalšie číslo je súčtom dvoch predchádzajúcich čísel. Niektorí „chytrí” muži sa rozhodli aplikovať na hazardné hry, kde víťazstvo závisí na šťastí. Je to progresívny systém. Môžete sa staviť, povedzme 5 eur. Keď vyhráte, stavíte rovnako – 5 eur. Keď prehráte, vsadíte 5 eur. Ak prehráte znova, vsadíte 10€ (5€ + 5€). Ak stratíte opäť, vsadíte  15€ (10€ + 5€). Ak znovu stratíte, bude vaša stávka 25€ (15€ + 10€). Napríklad, môžete vyhrať budúci stávku 25€, potom vyškrtnete posledné jednotky, ktoré ste stavili (25€ a 15€) a stavíte tretí od konca (10€).

Nepleťte si to s Martingale systémom, ktorý vám hovorí, zdvojnásobiť stávky, ak prehráte. Nie je to ani aritmetický progres, kde číslo je konštanta. Ale odborníci odporúčajú použitie tohto systému len pri nízkych stávkach a na krátku dobu. Vzhľadom k tomu, že vaše straty môžu byť obrovské. A to je celkom časovo náročné pre niekoho, kto chce rýchlo vyhrať. Pri tejto stratégii je malý zisk.

Tento systém je dobre popísaný aj na onlineruleta.sk – Fibonacci, odkial sme čerpali informácie k nášmu popisu. Väčšina ďalších zdrojov je však v anglickom jazyku.