Stratégia D’Alembert

D’Alembert Systém je považovaný za jeden z najúčinnejších systémov v rulete, ktorý umožňuje hráčovi zvýšiť šance, a zároveň nevyžaduje také veľké množstvo peňazí ako napríklad „Martingale“ taktiky. Stratégia už bola vyvinutá v osemnástom storočí – systém vypracoval francúzsky fyzik a matematik Jean Baptiste Le Rond d’Alembert.

Všeobecné pravidlo: D’Alembert stratégia je veľmi podobná ako Martingale  – zakaždým, keď hráč prehrá zvyšuje, množstvo stávky. Rozdiel je v tom, ako zvýši stávku. Kým pri „Martingale“ zdvojnásobí stávku, potom v D’Alembert zvyšuje iba o jednu jednotku. V praxi to vyzerá, ako keby hráč začína svoju hru s jedným eurom, druhé kolo zvýši na dve eurá, zatiaľ čo tretie bude – tri eurá, štvrté – štyri eurá. Avšak, víťazstvom nepôjde späť na pôvodnú sadzbu, ale znižuje poslednú stávku o jednu jednotku. V predchádzajúcom príklade to znamená, že vyhral štyri eurá, a budúce kolo začne s hodnotou troch eur a nie s jedným. D’Alembert systém by mal priniesť najväčší zisk pri vysokých sadzbách, ale prehrať na nízkych vkladoch.

Bohužiaľ, keď sa šťastie neusmeje na hráča po dlhšej dobe, a jeho malý bankroll nebude stačiť, budete musieť kúpiť nové kredity, alebo opustiť hru. Preto, keď má menší bankroll, by mal používať najnižšie možné stávky, pretože potom môžete pokračovať v hre aj pri prehre niekoľkých kôl v rade. Alebo pre vyššiu výhru môžete zariskovať s vyššou mierou počiatočného nastavenia, ale potom budete musieť počítať s tým, že séria nepodarených kôl môže trvať pomerne dlho.