Martingale stratégia

Martingale stratégia je jedným z najpopulárnejších systémov pre zabezpečenie výhry v rulete, ale v dlhodobom horizonte jej použitie neprináša príliš mnoho výhod pre hráčov. Martingale stratégia je najstaršia stratégia použitá v rulete, môžete ju tiež použiť v iných podobných hrách založených na náhode. Pravidlá sú veľmi jednoduché.

Hráč môže staviť iba na farby, červenú alebo čiernu, a stávka základu je systematicky  zdvojnásobovaná až do výherného kola. Napríklad v prvom kole bude stávka na červenú 2 eurá. Keď padne čierna, hráč staví na červenú znovu, ale tentoraz 4 eurá. Ak padne čierna znovu, bude mať ďalšie kolo výšku 8 eur, a tak ďalej, až nakoniec padne červená. Keď sa to stane, bude budúca stávka mať opäť hodnotu 2 eurá a zdvojnásobenie sadzby začne od nuly. S týmto systémom každé kolo zvyšuje potenciálnu hodnotu výhry, takže vďaka tomu budete môcť kompenzovať všetky predchádzajúce prehrávajúce stávky.

Martingale systém môže byť účinný, ale iba vtedy, keď hráč dokáže vyhrať po dvoch, troch netrafených kolách. Keď smola trvá dlho, musí hráč staviť vyššie a vyššie ceny, a to je potrebné mať vysoký bankroll. Takže používajme Martingale systém z veľmi nízkych stávok v niekoľkých desiatok centov.

Ešte náročnejšia stratégia je Big Martingale. Tu nie sú len zdvojnásobené stávky, ale ešte pridá súčet vkladu – na 2 eurách druhé kolo bude teda mať výšku 6 eur, a tretie 14 eur. Na základe tejto stratégie bol tiež vyvinutý Anti Martingale systém, v ktorom sa zdvojnásobila stávka, až keď sa podarilo vyhrať. Anti Martingale funguje, ale len v krátkych sériach, o štyroch až piatich kolách.