Labouchere stratégia

Stratégia Labouchere je tiež nazývaná “systém rušenia” (The Cancellation System). Táto stratégia pre ruletu má niekoľko variácií, ale v jeho najjednoduchšej forme, je potrebné si zapísať sériu rastúcich čísel, napríklad – 1 2 3 4 5 6. Séria môže byť buď krátka alebo dlhá, a nie nutne sekvenčná, môže vyzerať aj takto – 1 1 2 2 3 5 8. Aby bolo možné začať vykonávať túto stratégiu, treba si vziať kus papiera, na ktorom si zapíšete čísla. Rovnako ako ďalších stratégií, je Labouchere systém najvhodnejší pre stávky na “50/50″, ako je stávkovanie na červenú, čiernu, párnu, nepárnu, na čísla 1-18, alebo 19-36, a hrať na to až do konca cyklu. Každé z čísiel v cykle predstavuje sumu peňazí alebo čipy na rulete, ktoré hráč vsádza.

Príklad 1.:
Napíšte si na kus papiera nasledujúcu sériu čísiel – 1 2 3 4 5 6.
V tomto prípade bude vaša stávka súčet prvého a posledného čísla série: 1 + 6 = 7 €.
Ak vyhráte, vyškrtnite prvé a posledné číslo série (čísla, ktoré sme sčítal predtým – 1 a 6). Potom, čo sme tie čísla škrtli, bude vaša séria vyzerať nasledovne – 2 3 4 5, a preto vaša ďalšia stávka bude znovu 7 € – súčet prvého a posledného čísla v sérii (2 + 5 = 7).
Ak vyhráte znova, budete musieť vyškrtnúť 2 a 5 a séria bude vyzerať takto – 3 4. Vaša ďalšia stávka bude 3 + 4 = 7 €, a keď vyhráte znova, vyškrtnete 3 a 4, a už nebudete mať žiadne čísla v rade, čo znamená, že ste dokončili jednu hru.

Príklad 2.:
Séria, ktorú ste si vybrali a zapísali na list papiera, je – 1 2 3 4 5.
Vaša prvá stávka bude 6 € (1 + 5 = 6). Ak prehráte, musíte pridať stratenú stávku vo výške 6 € na koniec série, takže to bude vyzerať takto – 1 2 3 4 5 6. Vaša druhá stávka bude 7 € (1 + 6 = 7 €). Povedzme, že ste prehrali znovu, čo znamená, že musíte pridať 7 k sérii a bude to vyzerať takto – 1 2 3 4 5 6 7. Vaša nasledujúca stávka bude 8 € (1 + 7 = 8 €) a keď tento krát vyhráte, vyškrtnite prvé a posledné číslo zo série – 1 a 7. Potom séria bude vyzerať takto – 2 3 4 5 6 – a vaša ďalšia stávka bude 8 € (2 + 6 = 8). Keby ste vyhral znovu, vyškrtnite 2 a 6 a séria bude 3 4 5. Aj naďalej vsádzajte pokiaľ všetky čísla v série nie sú prečiarknutá a potom bude séria dokončená. Uvidíte, že keď sa to stane, budete mať vždy zisk.

Ďalšie variant Labouchere stratégie je „Opačná Labouchere Stratégia“. V tejto variante treba pridať jedno číslo, na koniec radu, keď ste vyhrali, a vyškrtnúť prvé a posledné číslo série, keď prehráte.

Pozrite aj web ruletasystemy.sk, ak vás zaujímajú menej známe systémy rulety. Nájdete tu asi všetky, o ktorých sme kedy počuli. Napríklad Trieštený Martingale, či Shaunov systém. Veľa šťastia pri hre!