Ako vyhrať v rulete

Cieľ hry ruleta je veľmi jednoduchý – stačí, presne predpovedať, na ktorom čísle sa gulička zastaví, ako náhle sa dá do pohybu koleso číselných polí. Ale v skutočnosti, šance na víťazstvo sú 01:37, čo dáva kasínu výhodu 2,7 percenta v prípade európskej rulety.

V americkej verzii rulety to má hráč ešte ťažšie, pretože kurz je 1:38, čo zvyšuje šance kasína až na päť percent. Vinu za menšiu šancu na výhru nesie dodatočná nula, ktorá je umiestnená na americkej rulete.

V On-line kasínach si hráči môžu vybrať medzi mnohými verziami. Asi v žiadnom kasíne na internete sa nestane, že by bola jedinou možnosťou USA-verzia, priaznivá z hľadiska kasína.

Pri hraní rulety online hráč používa svoje kredity – v kamených kasínach, kde pri jednom stole môžu sedieť viacerí hráči, sa vsádzajú farebné žetóny, a vymieňajú sa priamo v kasíne.

Hodnota jednej stávky môže byť tucet alebo len desať centov, alebo môžete kombinovať stávky v rôznych čiastkach, napríklad vložíte 2 eurá na farbu a 20 centov pre vybrané číslo.

Výhra sa vypočítava podľa štandardnej tabuľky. Garantované najvyššie umiestnenie je pri výbere jednotlivého čísla – víťazstvo sa počíta vo vzťahu 35:1. Môžete si tiež šancu na víťazstvo zvýšiť vsadením dvoch čísel (17:1) alebo troch (11:1). Najnižšie sa oceňujú stávky na nízka / vysoká, párna / nepárna a červená / čierna, pri ktorých je teoretická šanca na víťazstvo je 1:1 (ak nerátame nulu).

Postupom času vyvinuli hráči niekoľko stratégií hry. Môžete skúsiť hrať spôsobom Martingale, Fibonacci, Labouchere, d’Alembert a mnohými ďaľšími.. I keď ste na internete možno čítali zaručené spôsoby ako poraziť kasíno, ruleta nie je blackjack. Totiž iba stratégie v blackjacku zaručujú hráčovi štatistickú výhodu nad krupiérom. V rulete nech použijete akýkoľvek zo spomínaných systémov hry, štatisticky bude mať navrch vždy kasíno. Žiaden systém totiž nepočíta s obmedzeným rozpočtom hráča a s limitmi na maximálnu stávku pri hre.